IT w krainie tysiąca jezior.RSS wpisów RSS komentarzy

Olsztyńska polityka w sieci

Przed wyborami w lutym chciałem opisać, jak wygląda nasza lokalna kampania wyborcza w sieci, czas uciekł i pomysł się oddalił. Postanowiłem jednak wrócić do tego zagadnienia i wydaje mi się, że ma ono teraz nawet większy sens niż wtedy, ponieważ przed 15 lutego (lutym?) wszyscy (oprócz Pani Ciborowskiej) zakładali strony, blogi, konta na yt, itd. Skupie się więc na tym jak wygląda polityka w sieci teraz zamiast tego jak dużego kalibru kiełbasę wyborczą wciskali nam kandydaci.

Piotr Grzymowicz - www.grzymowicz.pl - Wordpress 2.7.1

Pagerank : 3
Alexa Rank : 5,694,933
Katalog DMOZ : Nie
Katalog Yahoo : Tak
Backlinks Google : 0
Backlinks Yahoo : 0
Backlinks AltaVista : 0
Backlinks AlltheWeb : 97
Ilość podstron : 57
Wiek domeny : 1 rok, 169 dni

Skróka domyślna z leką modyfikacją, ale nic w tym złego w zasadzie, komentarze wyłączone, a szkoda. Rozumiem nie chęć do wszelkiej maści troli internetowych jak i politycznych, ale zamyka to też drogę normlnym ludziom do wymiany poglądów i rozmowy. Jest wprawdzie formularz kontaktowy, ale to nie to samo. Cieszy, że wersja zaktualizowana, nie usunięte stopki twórców skórki i skryptów (takie “zatarcia” sladów też się zdarzają), kod z Google Analitycs. Jest nawet próba interakcji z odwiedzającymi poprzez sonde. Sama treść jest aktualizowana z chirurgiczna pecyzją jednego tygodnia.  Strona powstała, gdzies około stycznia, przynajmnej tak sugeruje pierwszy wpis, ale domena wykupiona już dość dawno. Po wpisaniu grzymowicz w Googlach jest na 1 miejscu. Nie znalazłem, żadnej konkretnej rzeczy do której móglbym się przyczepić, cieszy mnie fakt, że obecny prezydent nie przestał aktualizowania i, że jest świadomy zjawiska i siły jakim jest internet.

Krzysztof Krukowski - krukowski.olsztyn.pl - No Name

Pagerank : 2
Alexa Rank : 8,890,659
Katalog DMOZ : Nie
Katalog Yahoo : Tak
Backlinks Google : 0
Backlinks Yahoo : 0
Backlinks AltaVista : 0
Backlinks AlltheWeb : 17
Ilość podstron : 23
Wiek domeny : brak informacji o domenie

Najlepiej wyglądają strona lokalnej sceny politycznej jaką przeglądałem w trakcie kampanii, systemu nie udało mi się zidentyfikować.  Równiez brak mozliwości komentowania, newsów mało - pierwsz z 10 lutego, ostatni z 2 marca. Plus za podlinkowanie konta do YT, na inncyh stronach tego raczej nie widziałem. Galeria z efektem “wow”,  po za życiorysem mało info, brak formularza kontaktowego, choć sam mail (i nie tylko) jest podany. jesli chodzi o mnie to jakaś bez życia ta strona, owszem ładna, ale nic po za tym. Pod frazą “krukowski”  na 2 strone wyników, pod “krukowski olsztyn” na 2 pozycji 1 strony.

Jerzy Szmit - www.jerzyszmit.eu - Obecnie Joomla

Pagerank : 1
Alexa Rank : 28,464,660
Katalog DMOZ : Nie
Katalog Yahoo : Tak
Backlinks Google : 0
Backlinks Yahoo : 13
Backlinks AltaVista : 12
Backlinks AlltheWeb : 12
Ilość podstron : 0
Wiek domeny : brak informacji o domenie

Ciężko coś tu napisac, ponieważ  ”Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych. Zapraszamy później.”. W googlach zcache-owana jest obecna wersja, a web archive nie ma żadnego info. Z tego co pamiętam była pomarańczowa, więc żadnych sensownych informacji. Zajżę kiedy indziej. Jeśli chodzi o z Googl-a to ciężko, ani pod “szmit”, ani “jerzy szmit”, ani “jerzy szmit olsztyn” nie udało mi się znaleźć strony na pierwszych kilku stronach.

Krzysztof Kacprzyckikrzysztof.kacprzycki.pl - Wordpres 2.7.1

Pagerank : 1
Alexa Rank : 17,229,629
Katalog DMOZ : Nie
Katalog Yahoo : Tak
Backlinks Google : 0
Backlinks Yahoo : 0
Backlinks AltaVista : 0
Backlinks AlltheWeb : 332
Ilość podstron : 121
Wiek domeny : 1 rok, 176 dni

Kolejny WP, również zupdatowany, z troche żadziej spotykanym, ale też gotowym skinem w języku inglisz. tu w odróżnieniu od bloga obecneg rpezydenta jest możliwość doawania komentarzy, choć nie jest to wykorzystywane i zazwyzcaj świeci “read comments (0)”.  Początek datowany na lipiec 2008, aktualizowany różnie czasem 2 dzień czasem 2 na tydzień ze zwiększona aktywnością w czasie wyborów. Treści notek są różne, moim zdaniem bardziej naturalne i dotykają wszelkich spraw od wyników wyborów aż do zmiany numery telefonu pdo którym mozna się kontaktować z Panem Kacprzyckim. Wprawdzie w stylu pisania jest troche polityki, ale ogółem ok.

Bogusłw Rogalskiwww.brogalski.pl - vcms

Pagerank : 4
Alexa Rank : 26,632,275
Katalog DMOZ : Tak
Katalog Yahoo : Tak
Backlinks Google : 0
Backlinks Yahoo : 0
Backlinks AltaVista : 0
Backlinks AlltheWeb : 755
Ilość podstron : 465
Wiek domeny : 3 lata, 181 dni

Pan Rogalski wykazuje się największa świadomością istninia internetu, jest i strona i blog, którego prowadzenie rozpoczęło się w styczniu 2007. Czas w internecie odzwzorowuje również odrobina statystyk która zamieściłem: najwyższy pagerank, największa ilość podstron. Na każde z haseł którymi próbowałem znaleźć stronę adres pojawiał się odrazu na pierwszym miejscu. System strony to vcms, czyli jeśli sie nie myle jakies autorskie rozwiązanie (to chyba to vcms.pl), wszystko było by pieknie, gdyby to menu które się rozsypuje po najechaniu. Oprócz strony jest jeszcze blog który stoi na systemie należącym do wm.pl, jest możliwość komentowania, ale z pierwszej strony wszytskie 3 komentarze to spam. Częstotliwość pisania dość slaba, ostatnio raz miesiąc, choć notki ciekawe.

Danuta Ciborowska

Wprawdzie domena danutaciborowska.pl jest zajęta, to nie ma to nic po za zwróconym błędem od Home.pl, na YT też nic nie było, ogółem marnie.

Informacje o domenie, pageranku itp. brane z www.mypagerank.pl.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz