IT w krainie tysiąca jezior.RSS wpisów RSS komentarzy

Firmy zajmujące sie IT w Olsztynie

Od dłuższego czasu (bo po trochu, pewnie dało by się to szybciej zrobić) zbierałem informacje o Olsztyńskich firmach zajmujących się IT. Robiłem to, aby stworzyć małą bazę lokalnej branży po czym opisywać je na blogu. Wczoraj postanowiłem wziąźć te firmy i je przedstawić - stworzyłem więc mapkę (z pomocą “Moich map” w Google Mapsach) i umieśiłem siedziby tych firm na planie miasta. Nie przefiltrowywałem z grubsza tych firm, więc znajdziecie tam pełną skalę - zarówno agencje interaktywne, firmy zajmujące się wdrożeniami jak i sklepy komputerowe. Od firm jednoosobowych, aż do ZETO i Sprintu. Odrzuciłem wprawdzie kilka firm, ale tylko dlatego, że po wejściu na ich stronę (lub zupełny brak strony, który nadal powoduje u mnie wyraz twarzy pt. wtf?!) poczułem jakby znowu był rok 1999, a firmy te wg. ich oferty zajmowały się dosłownie wszystkim. W tym robieniem stron. Dane pochodzą z Google-a, Panoramy Firm i źródeł własnych. Obecnie na mapie znajduje się chyba 35 znacznków, a po kliknięciu w dany znacznik pojawia się nazwa firma i link do ich strony.  Podziękowania również dla Rafała, za pomoc.

Efekt prac znajdziecie poniżej.


Pokaż Olsztyn IT na większej mapie

Traktujcie tą mapę jako wersję 0.1, z czasem postaram się dodać tam jeszcze adresy itp, a na blogu będę opisywać firmy, pracowników i oczywiście projekty tych firm, ale to z czasem. Samą mapę umieściłem również na oddzielnej stronie, znajdziecie ją w prawym górnym rogu. Jeśli posiadacie informacje o jakichś firmach, które pominąłem lub wyłapaliście błąd proszę o komentarze lub maila.

Komentarze (4)

Komentarze (4) do wpisu “Firmy zajmujące sie IT w Olsztynie”

 1. ch, 22 kwietnia 2009 o 15:50

  Nie zdawałem sobie sprawy, że w Olsztynie jest aż tyle firm skupiających się wokół zagadnień IT. Co prawda nie miałem tyle zacięcia, żeby wchodzić na stronę każdej z nich ale zastanawiam się jaki jest stosunek firm zajmujących się samym sprzętem (czyli typowe sklepy) do tych, które zajmują się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania.. no i jaki jest ich poziom rzecz jasna.

  Pozdrawiam. ;>

 2. Paweł Harajda, 24 kwietnia 2009 o 15:16

  Dziś dodałem kolejnych 10, a wiem, że jeszcze kilka mam do przeglądnięcia.

  Starałem się nie zamieszczać tych żenujących, a takich też sporo znalazłem.

  W sumie sklepów jest chyba 7.

  Poziom samych firm ciężko wyznaczyć przez stronę, trzeba by się wgłębićw oferte, portfolio, itp, z czasem może to zrobie.

  Pozdro600 chopek ;)

 3. Piotr, 17 listopada 2009 o 18:46

  Sporo tych firm :) p.s możesz dodać firmy znajomych: one2.pl, interval.pl
  pozdrawiam.

 4. Paweł Harajda, 17 listopada 2009 o 20:09

  one2.pl to Agencja Reklamowa, która pewnie “tworzy kompleksowy wizerunek firmy”, ale bez portfolio albo jakichkolwiek szerszy informacji się wstrzymam.

  Za interval dziękuje ;)

  A firm zebrało się już 61.

  Pozdrawiam.

Zostaw komentarz