IT w krainie tysiąca jezior.RSS wpisów RSS komentarzy

Olsztyn się spotyka

Debatujemy nad kolejnym Olcampem (prawdopodobnie będzie na przełomie kwietnia i maja), ale w Olsztynie to nie są jedyne spotkania.

Dzięki m.in. Krzyśkowi i Danielowi od dłuższego czasu (2-3 lata?) działa w Olsztynie koło naukowe eastgroup, które zrzesza zwolenników rozwiązań stajni z redmont, a od niedawna oprócz spotkań promujących różne produkty i projekty (ogółem dla początkujących i średniozaawansowanych) została stworzona grupa dla profesionalistów. Co to znaczy? Z tego co zrozumiałem jest to przeznaczone dla osób, które zajmują się zawodowo dotNET-em itp. - a wszystko to (a “to” nazywa się Olmug) organizuje Jacek Barcikowski, pierwsze spotkanie już było, nieługo kolejne. Jeśli, ktoś interesuje się rozwiązaniami Microsoftu to na prawde nie ma na co narzekać, bo w Olsztynie sporo się dzieje. Następnym na to przykładem jest choćby kolejna konferencja z cyklu ITAD, która już niedługo (dokładnie 24 kwietnia) nas nawiedzi. Rejestracja jeszcze nie ruszla, ale jak chcecie więcej info to odsyłam na stronę www.itad.pl.

Dla ludzi, którzy wolą rozwiązania OpenSource-owe również znajdzie się coś ciekawego. Kiedyś istniało coś co nazywało się OLUG - Olsztyn Linux User Group, nie znam dokładnie szczegółów, ale z tego co się wczoraj dowiedzialem również były 2 części - oficjalna i mniej oficjalna. Zawsze wydawalo mi się, że Olsztyn ma bardzo dobrych administratorów z pod znaku pingwina lub diabełka i sporo zwolenników wolnego i otwartego oprogramowania. Warto więc rozwijać tą część środowiska IT i cieszy mnie inicjatywa jaką jest Linuxcamp. Wczoraj było 3 spotkanie i mimo małej frekwencji, uważam że spotkanie było udane, a prezentacje na bradzo dobrym poziomie. Niestety nie mogłem dołączyć do części nie oficjalnej, ale chyba się udała. Przy odrobine większej promocji na pewno spotkania będą cieszyć się sporym zainteresowaniem. Może nie tak jak Olcamp, ale zawsze to coś ;) Linuxcamp organizują Rafał&Rafał.

Innym przedsięwzięciem “w środowisku”  jest OKUP - Olsztyński Klub Użytkowników Palmtopów. Pierwsze spotkanie odbyło sie kilka lat temu i umarło śmiercią naturalną, aż do wskrzeszenia w ostatnią środę. Z tego co mówiła Agnieszka Zielińska, ktora jest organizatorką spotkań, na sali nie było żadnej osoby, która była na pierwszym spotkaniu. To oznacza tylko, tyle że może przyjść jeszcze więcej osób,a ostatnio było osób ponad 20. Rozmowa sama się rozkręcała, porównywaliśmy aplikacje na różne platformy, a późniejsza integracja przy piwie bardzo sie udała. Są już plany na następny, wprawdzie nie znam terminu, ale z tego co słyszałem Jacek Barcikowski będzie opowiadał o iPhone, będzie rownież coś o nawigacji i programowani aplikacji na WindowsMobile.

Mam nadzieję, że z czasem w Olsztynie znajdzie sie miejsce na jeszcze kilka rodzajów spotkań. Olsztyn to nie jest Warszawa, Poznań, Kraków czy Gdańsk, ale nigdy do tego rozmiaru miast nie aspirował. Spotkania, które skupiają się na konkrenej tematyce nie będą przyciągały setek osób, ale nie mniej jednak warto je organizwać. Aula Polska (jeden z Warszawskich Barcampów), a dokładniej jej twórcy zaczeli równiez organizować KreoAule i TechAule, w Gdańsku 3camp również organizuje spotkania techniczne. Trend (jeśli można to tak nazwać) jest jak najbardziej jasny. Wszystko się rozdrabnia, swego rodzaju schodzi do bardziej podstawowych klategorii. I dobrze. Postaramy się, żeby Olsztyn też podążal tą drogą.

W kakiego rodzaju spotkania wy byście chcieli brać udział?

Brak komentarzy

Zostaw komentarz